Start

Rekrutacja

Studenci

Instytuty

Uczelnia

Współpraca

Szybka wyszukiwarka

 
 

13

 

Filip Springer, 13 pięter, wydaw. Czarne, Wołowiec 2015

Książka otrzymała znakomite recenzje, jest kolejną publikacją młodego (rocznik 1982) reportera i fotografa, stypendysty Narodowego Centrum Kultury Filipa Springera. Mówi o kolejnych pomysłach na rozwiązanie problemów mieszkaniowych w Polsce. Od odzyskania niepodległości nasz kraj cierpi na gigantyczny głód mieszkaniowy, państwo niespecjalnie w tym pomaga, zatem obywatele radzą sobie jak mogą i o tym na pewno warto przeczytać.

prJózef Edmund Nowacki, Aneta Bazan, Prawo zamówień publicznych: komentarz, wydaw. Lex a Wolters  Kluwer business, Warszawa 2015

Jest to drugie wydanie komentarza do ustawy – Prawo zamówień publicznych, zawierające szczegółowe omówienie wszystkich instytucji prawa zamówień publicznych, a także tezy i uzasadnienia ponad 2000 orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, a ponadto Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, sądów apelacyjnych ,okręgowych i administracyjnych oraz opinii Urzędu Zamówień Publicznych.

kisie

Mariusz Urbanek, Kisielewscy. Zygmunt. Jan August. Stefan. Wacek, wydaw. Iskry, Warszawa 2015

Książka jest opowieścią o rodzinie Kisielewskich, gdzie różnego rodzaju talenty obecne są od lat. Jan August i Zygmunt byli braćmi i największe sukcesy odnieśli w dziedzinie literatury. Jan August zabłysnął jak meteor w młodopolskim Krakowie swoimi sztukami „W sieci” i „Karykatury”. Nigdy potem nie udało mu się stworzyć utworu na miarę młodzieńczego dokonania i choć był pierwszym dyrektorem legendarnego „Zielonego Balonika” sukcesów w życiu już nie odniósł. Zygmunt w swej autobiograficznej powieści stworzył obraz Polski beznadziejnie oczekującej na wolność, w której nadejście coraz mniej osób wierzy. Stefan skończył konserwatorium i całe życie komponował, ale zasłynął jako wspaniały felietonista i kontestator zastanego czasu. I wreszcie Wacek, niezwykły talent pianistyczny, który został artystą varietes. Prawdziwą pasją jego życia była polityka i pewnie by w niej zaistniał, gdyby nie tragiczna śmierć.

logo PWSZ w Sulechowie

ul. Armii Krajowej 51
66-100 Sulechów

68 352 83 02

 

68 352 83 03
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.